Prečo biologické produkty?

Prečo používať biologické baktérie???

Keď počujete biologické baktérie  možno si pomyslíte, že ide len o to, ako iným spôsobom povedať to isté, pridať k tomu nálepku „bio“ a predať to pokiaľ možno za ešte viac peňazí. To sa však poriadne mýlite!!!

Biologické produkty odpadov fungujú na úplne inom princípe, ktorý je šetrný nielen k samotnému odpadovému systému, ale aj k prírode. Z porovnania s chemickými čističmi tak vychádzajú biologické čističe víťazne na rovine ekonomickej aj ekologickej.

Ako teda biologické baktérie v žumpe, latríne, ČOV a v odpadoch fungujú?

Biologické baktérie do žumpy ,latríny, ČOV a odpadoch môžu na prvý pohľad vypadať podobne ako tie chemické. Rovnako ich nalejete priamo do odpadu, ktorý je buďto už upchatý alebo sa jeho upchatiu preventívne snažíte zabrániť. Mimo tieto skutočnosti však obe popísané riešenia nezdieľajú už prakticky žiadne spoločné znaky.

Biologické baktérie totiž k rozloženiu upchávok v odpadových rúrach nevyužívajú žieraviny ani vysoko koncentrované kyseliny, ktoré by upchávky „rozožrali“. 

Špeciálne  bio baktérie sú určené k tomu, aby sa živili organickým materiálom, ktorý nájdeme v podobe mastnoty, tuku, zvyškov jedál či vlasov v odpadoch vašich umývadiel, spŕch alebo drezov.

Potom tieto baktérie rastú a množia sa a zároveň sa šíria vaším odpadovým systémom, takže nevyčistia len pôvodne zamýšľaný priestor okolo upchávky, ale aj zvyšok vášho odpadového systému. Tú na rozdiel od chemikálií nezamoria a sú tak šetrné k životnému prostrediu okrem iného aj preto, že sú jeho prirodzenou súčasťou.

Ako biologické baktérie používať?

Bakteriálnu zmes pred použitím aktivujte: pomocou priloženej odmerky nasypte do vlažnejšej vody (max. 39 °C)
bakteriálnu zmes v pomere 1 odmerka na 2 litre vody. Po zamiešaní nechajte zmes 30-45 minút aktivovať, tú
následne po opätovnom zamiešaní nalejte do sociálneho zariadenia v budove (WC, umývadlo, sprcha či iný odpad).

U nás si môžete objednať balenie produktov  Baktérie do septikov, žúmp, latrín, sifónov, a ČOV Akcia 2+1.