Ako správne kompostovať a využiť efektívne a ekologický urýchlovač kompostu?

Ako správne založiť kompost :

Chcete si založiť kompost? Kompost je výborným ekologickým riešením, ako si na svojej záhradke vytvoriť hnojivo pre vaše rastliny.

 

Čo do kompostu nepatrí:
Vyvarujte sa plneniu kompostu surovinami, ako sú korene hlúbovín, čokoľvek plesnivého, citrusové plody, tráva zo závadového prostredia – od cesty a pod. Ďalej sa jedná o burinu v kvete alebo jeho odnože, choré rastliny či ich časti, alebo zvyšky z kuchyne v podobe mäsa a kostí.

Čo do kompostu patrí:
Do kompostu patrí tráva, s použitím Baktoma UK  aj väčšie množstvo čerstvo pokosenej trávy, slama, drvená kôra a drvené vetvy stromov, štiepka, popol z dreva, lístie ovocných stromov, maštaľný hnoj, záhradná zemina, rašelina. Vhodný je aj odpad z kuchyne v podobe zvyškov zeleniny a nehnilé ovocie a pod.

 

Veľmi účinný prírodný produkt, ktorý je určený na urýchlenie dozrievania záhradného kompostu. Je to bakteriálna zmes zmiešaná s nespracovanými enzýmami, emulgátormi a živinami. Táto zmes dokáže urýchliť dozrievanie kompostu a zároveň dokáže zachovať všetky živiny v komposte. Náš výrobok BAKTOMA UK funguje v dvoch  cykloch:

  1. urýchľuje začiatok kompostovania
  2. výrazne skráti dĺžku kompostovania

Priemerná dĺžka kompostu by mala byť cca 1 rok . Tiež záleží na tom ako kompostujete. Niektoré plodiny ako je citrón (citrusové plody) musíme nakrájať na čo najmenšie kúsky. Ak ich tam hodíme celé, tak ich rozklad predĺžime. V komposte dbajte teda pokiaľ je to možné aby ste vkladali čo najmenšie kúsky biologického odpadu. Dokáže urýchliť kompostovanie až o 3 mesiace.

Aby baktérie dobre fungovali, kompost musíte udržiavať vlhký. Občas poliať vodou.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie