Ako odstrániť nepríjemný zápach septiku alebo žumpy?

Ako odstrániť nepríjemný zápach septiku alebo žumpy?

Obťažuje vás typický zápach septiku, žumpy, alebo suchého WC pri náhlej zmene počasia, alebo pri vyšších teplotách? Máte v septiku usadeniny a nepríjemné vyzerajúce kaly , ktoré znižujú maximálny objem septiku a musíte často platiť za vývoz septiku alebo žumpy? 

S produktami od Baktoma nemusíte často platiť drahý vývoz žumpy a septiku a následnú likvidáciu organických odpadov!

S našimi produktami môžete znížiť náklady na vývoz žumpy aj o niekoľko desiatok %.

Výrobok BAKTOMA ZS je zmes vybraných a špeciálne vypestovaných kmeňov baktérií, ktoré rozkladajú organické látky. Keď sa baktérie dostanú do vody obsahujúce organický odpad, začnú byť aktívne, začnú produkovať špecifické enzýmy, s ktorých pomocou dokážu rozkladať bielkoviny, škrob, uhľohydráty, živočíšne a rastlinné tuky, papier a ďalšie organické odpadové materiály. Svojim pôsobením odstránia zápach a celý zdroj zápachu. Tiež značne predĺži interval vyváženia septiku či žumpy.

Ako to funguje?

Je to veľmi jednoduché. Váš septik obsahuje malé množstvo baktérií, ktoré pomáhajú rozkladať organický odpad. Pridaním našich baktérií zvýšite obsah baktérií vo Vašom septiku a tým aj veľmi výrazne zrýchlite rozklad organického odpadu. 90% organického odpadu (fekálie) je tvorený z uhlíka, kyslíka a vodíka, ktoré sa v septiku vyskytujú v zlúčeninách. Tieto zlúčeniny baktérie neustále rozkladajú na jednoduchšie a jednoduchšie látky, až ich nakoniec rozloží na vodu H2O a oxid uhličitý CO2, kde CO2 sa uvoľňuje vo forme plynu do ovzdušia a voda H2O zostáva v septiku.
Naše bakteriálne prípravky teda priamo a veľmi účinne rozkladajú zdroje zápachu a tým odstránia zápach zo septiku vrátane chrást a kalov!

 Pred použitím musíte baktérie aktivovať, oživiť. Postup je veľmi jednoduchý – potrebné množstvo suchej zmesi baktérií nasypte do vlažnej vody (max: 40 ° C) v pomere plná odmerka: 2l vody, premiešajte a po 45 min. roztok vlejte do WC alebo iného odpadu.
Dôležité upozornenie: Vyvarujte sa aplikácie dezinfekčných prostriedkov, ktoré obsahujú vysoké množstvo chlóru a lúhov, ktoré ústia do ošetreného septiku či žumpy. Tieto prostriedky znižujú činnosť baktérií. Na čistenie toaliet, umývadiel, apod. Môžete využiť naše nové bakteriálne prípravky na čistenie WC, kobercov alebo čalúnenia.

U nás si môžete objednať balenie produktov Baktérie do žúmp a septikov Akcia 2+1.